Moje sladké šestnáste storočie | Books

8:54

Ahojte kamoši,
dnes tu pre vás mám recenziu, na knihu, ktorú som dočítala len nedávno.

Anotácia:
Cat Crawfordová má o pár dní osláviť svoje sladké šestnáste narodeniny. Avšak to posledné, čo si Cat praje, je extravagantná narodeninová oslava organizovaná jej temperamentnou nevlastnou matkou. Aspoň malou útechou je pre ňu plánovaný rodinný výlet do magickej Florencie. A keď ju pri prehliadke tohto úžasného mesta zavedie zvedavosť do cigánskeho stanu, ocitne sa priamo… v renesančnej Florencii. Na tomto výlete do šestnásteho storočia, vyzbrojená len batohom plným vecí z budúcnosti, sa Cat stretne so svojimi predkami. A nie len s nimi, veď v tomto období je Florencia plná známych umelcov, ktorí práve tvoria svoje vrcholné diela. A samozrejme nie je núdza ani o zaujímavých ctiteľov… No podarí sa Cat nájsť cestu späť do modernej doby? Alebo jej talianske dobrodružstvo bude pokračovať navždy?


Popravde pri tejto knihe mám rozporuplné pocity. Najmä zo začiatku sa mi čítala dosť ťažko a vôbec som sa nevedela dostať do deja. Rozhodne to nie je kniha, po ktorej siahnete, lebo už od nedočkavosti neviete vydržať a chcete vedieť ako skončí.  Tak okolo polovice kniha už naberie nejaký ten spád a pointu, ktorú dovtedy nemáte šancu ani vytušiť. Celkovo je to skôr zamerané na pocity hlavnej postavy Cat.
Na túto knihu som narazila v knižnici a zaujala ma krásnou obálkou, obal očividne nie je všetko a tu sa to potvrdzuje.
Ak máte radi históriu, renesanciu a príbehy lásky tak je to niečo pre vás. Nič viac od toho však nečakajte.
Trošku k deju a postavám, postava Cat mi nebola ani sympatická ani nesympatická, pohybovala sa niekde na hrane. O to viac som si obľúbila postavu jej praprapra sesternice Allesandry, ktorá tam nemala až taký veľký priestor a postavu Lorenza. Ten predstavoval aj main love interest u Cat. Nato, že Cat bola renesančnou milovníčkou a mala o nej aj dosť vedieť, ma jej naivné predstavy o živote tam prekvapili. Najviac to, keď bola zaskočená, že jej chcú dohodnúť manželstvo. Viac už nechcem spoilerovať :D Taktiež ku koncu tam bol jeden "prekvapivý" moment, ktorý som očakávala asi od začiatku, ale to sa mi stáva často, asi intuícia.

Celkové hodnotenie: 2,5 * teda nič extra ale ako oddychovka poslúži.
Ak sa túto knihu rozhodnete čítať, tak mi napíšte či vás zaujala :D 

You Might Also Like

8 komentárov

 1. Tuhle knížku jsem si také chtěla přečíst… teď jaksi nevím, jestli mám vůbec po ní šahat. Jako čas od času si ráda přečtu nějakou tu love story a tyhle typy dostání se do minulosti atak mám ráda. Zase na druhou stranu nějaká oddechovka se mi teď docela bude hodit. No uvidím, pokud přečtu, tak určitě dám vědět své pocity! :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak ak sa do toho nakoniec pustíš daj vedieť :D Ono to možno bolo aj tým, že som nemala tak veľa času na čítanie a tak ma to až tak k tejto knihe neťahalo :)

   Odstrániť
 2. Milujem knihy s nádychom histórie a po tejto som minule poškuľovala...no teraz neviem.
  Tvoj blog ma zaujal, dávam odber :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Milujem knihy s nádychom histórie a po tejto som minule poškuľovala...no teraz neviem.
  Tvoj blog ma zaujal, dávam odber :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem, to ma teší veľmi :) Idem nakuknúť aj ja k tebe na blog :)

   Odstrániť
 4. Obálka sa aj mne velice páči, a tiež ma zaujala tá renesančná Florencia, ake nemyslím, že po knihe siahnem, ako by povedala Darinka Rolinsová, nie je to môj šialok kávy :D Hlavne kvôli tej romantike lol lebo ja som cold hearted bastard a keďže ani ty si nebola moc nadšená, tak to už ja by som nebola vôbec :D -A.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. o téhle knížce jsem neslyšela :) ale spíš mám ráda knihy jako od Johna Greena a tak:)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. O knížce jsem neslyšela, ale nevypadá to jako můj knižní styl :)

  OdpovedaťOdstrániť